Головна

Судинна хірургія

Судинна хірургія

Зав. відділенням - Богак Василь Миколайович

Відділення судинної хірургії було відкрито в серпні 1970 року на 15 ліжок. Організатором відділення і першим завідувачем був Слободян Михайло Дмитрович, який очолював його до 1980 року. За цей час налагоджено роботу відділення, розгорнуто діагностику та оперативне лікування хворих з судинною патологією. Впродовж 20 років, з 1980 по 2000 рік, незмінним завідувачем відділення був Шабат Іван Петрович. Було розгорнуто 30 судинних та 15 опікових ліжок. За цей період було зроблено більше 20 тисяч операцій хворим області.

З 2000 року по даний час завідує відділенням Богак Василь Миколайович, судинний хірург вищої категорії.

В даний час відділення розгорнуте на 30 ліжок, працює 11 лікарів-ординаторів, 14 медичних сестер, 16 молодших сестер.

Відділення оснащене необхідною апаратурою та матеріалами для надання ургентної та планової медичної допомоги хворим області. nbsp; За рік у відділенні виконується більше 1 тисячі операцій, з них близько 900 операцій на судинах. Хірургічна активність за останні 3 роки перевищує 80%, план виконання ліжко-днів - більше 100%.

Відділення надає спеціалізовану планову і ургентну допомогу жителям області з гострими та хронічними захворюваннями артеріальної та венозної системи, виконуються складні оперативні втручання на черевній аорті та магістральних артеріях нижніх та верхніх кінцівок. Сюди входять операції при аневризмах та оклюзіях (закупорках) аорти і крупних артерій, операції шунтування та протезування артерій середнього і малого (до 2-3 мм в діаметрі) калібрів при критичних ішеміях, операції при гострих тромбозах та емболіях судин, операції на сонних артеріях.

На базі відділення працює кафедра загальної хірургії Національного Медичного університету, яку очолює доктор медичних наук, професор І.М.Гудз. На базі відділення проходять підготовку лікарі-інтерни, практичні лікарі кафедри післядипломної освіти.

В перспективі планується розширити кількість операцій на сонних артеріях, діагностичних аортографій, малоінвазивних операцій по стернуванню артерій.