Головна

Звернення профспілкового комітету

   Профспілковий комітет обласної клінічної лікарні провів 26.04.2017 року засідання і висловлює велику стурбованість через ситуацію, яка склалася в колективі. Подія, яка сталася 24.04.2017 року  є наслідком відсутності кардинальних реформ у сфері охорони здоров’я, особливо це стосується взаємовідносин лікаря та пацієнта. Лікар відповідно до своїх посадових обов’язків  повинен тільки обстежувати та лікувати пацієнта, а не вирішувати проблему функціонування та фінансування медицини. Проте, український лікар поставлений в такі умови, що він першим вимушений озвучувати вартість обстеження, лікування та інші додаткові затрати, виконуючи тим самим не властиву для нього функцію.

    В обласній клінічній лікарні в І кварталі 2017 року за рахунок бюджетних коштів на лікування одного хворого виділено 1,59 грн., на лабораторне обстеження - 0,62 грн. та 20,53 грн. – на харчування. Заручниками теперішнього критичного стану в медицині стають водночас хворі люди та медичні працівники. На жаль, мізерне фінансування галузі зумовлює появу в окремих випадках  “чорного ринку” медичних послуг.

    Профспілковий комітет не підтримує неформальних  стосунків між пацієнтом і лікарем, благодійних внесків, або ще інших фінансових зобов’язань пацієнтів. Проте виникає закономірне питання: як дальше виживати медицині? Вона поки-що виживає в основному за рахунок ентузіастів. Закликаємо громадськість області не чинити тиску на таких ентузіастів, яких з кожними роком  стає все менше і менше.

     Сподіваємося на підтримку всієї медичної спільноти.

     Профспілковий комітет