Головна

Зустріч з госпітальєрами

      У рамках відзначення Дня добровольця в Івано-Франківську область завітала командир батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич зі своїми побратимами. Під час перебування на Прикарпатті вона також зустрілася з медичною спільнотою обласної клінічної лікарні. Темою розмови стала діяльність та розвиток медичного батальйону. Керівник розповіла присутнім як можна потрапити у лави «Госпітальєрів» та як працювати медикам з людьми, які повертаються з війни з різними травмами, а також як допомогти із їх соціалізацією.

      «Через батальйон «Госпітальєри» пройшло понад 300 медиків, які працюють у найгарячіших локаціях фронту – Авдіївка, Мар’їнка та позиція «Жовта», - повідомила Яна Зінкевич.

      Звертаючись до працівників медичного закладу, керівник медичної частини УДА відзначила, що кожен лікар повинен з розумінням віднестися до кожного бійця, який повертається з передової, адже вони травмовані не лише фізично, а й морально, і до них потрібно знаходити підхід та їм потрібно намагатись максимально допомогти.

     Щомісяця «госпітальєри» проводять медичний вишкіл, який триває 7 днів. Завдяки такій підготовці медики-добровольці навчаються самодопомозі і рятуванню життів бійцям за міжнародною системою НАТО. «Це спеціалісти, які працюють саме з вогнепальними пораненнями на передовій, тобто це евакуація постраждалого з нульової позиції до госпіталя, - додає волонтерка. - Після такого навчання частина людей йде до нас на стажування і відбувають ротацію тиждень-два на базі «Госпітальєрів», пізніше стає членом батальйону».

      За словами головного лікаря ОКЛ Остапа Грищука, в обласному лікувальному закладі протягом цих років було надано допомогу 3152 бійцям, з них стаціонарно проліковано – 517, прооперовано 115.

      Слід зазначити, що у Франківську також діє служба госпітальєрів і їх у місті шестеро.

 

Зустріч з госпітальєрами
Зустріч з госпітальєрами
Зустріч з госпітальєрами