Засідання анестезіологічного товариства

19 січня на базі обласної клінічної лікарні позаштатний анестезіолог департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Пулик провів переривисті курси з профільними фахівцями медичних закладів.

На порядку денному присутні розглянули питання щодо грипу, його ускладнень, зокрема, вірусних та  бактеріальних пневмоній. Обговорили й особливості лікування пневмоній у вагітних.

За словами завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФ НМУ Івана Тітова, в період поширення вірусів хворими на грип вважаються пацієнти з гарячкою і гострим початком респіраторних симптомів і ознак, особи з гарячкою і загостренням хронічних хвороб легень, немовлята і діти з гарячкою, а також імунокомпетентні хворі. Щодо лікування хворих на грип, то лікар називає його основою – противірусну терапію, яка надається пацієнтам з груп високого ризику і найбільший ефект  застосування якої в перші 48 годин захворювання.

У своєму виступі анестезіолог акцентував і на хворих, яких слід госпіталізувати та алгоритмі їхнього лікування, а також зупинився на механізмах дії противірусних препаратів та застосуванні інших груп препаратів при ГРВІ.

«Захворюваність на пневмонію у вагітних коливається у широких межах – від низьких показників (один випадок на 1287 пологів) до високих (один випадок на 367 пологів) і переважно зустрічається у ІІ і ІІІ триместрах вагітності, - повідомив асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФ НМУ Ігор Суровий. – Летальність вагітних і породіль від захворювань легень (здебільшого від пневмоній) посідає третє місце після серцево-судинних недуг і гострого вірусного гепатиту. Серед причин смерті від інфекційних захворювань вірусна пневмонія знаходиться на першому місці, хоча смертність від захворювання у вагітних така ж, як і не вагітних».

Про порядок госпіталізації хворих з грипом і пневмонією та консультативну допомогу в межах області щодо цих захворювань доповів обласний анестезіолог Ігор Пулик. Також спеціаліст відзвітував та провів аналіз роботи анестезіологічної служби за 2016 рік.

Засідання анестезіологічного товариства