Головна

Засідання анестезіологічного товариства

      19 січня на базі обласної клінічної лікарні позаштатний анестезіолог департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Пулик провів переривисті курси з профільними фахівцями медичних закладів.

       На порядку денному присутні розглянули питання щодо грипу, його ускладнень, зокрема, вірусних та  бактеріальних пневмоній. Обговорили й особливості лікування пневмоній у вагітних.

       За словами завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФ НМУ Івана Тітова, в період поширення вірусів хворими на грип вважаються пацієнти з гарячкою і гострим початком респіраторних симптомів і ознак, особи з гарячкою і загостренням хронічних хвороб легень, немовлята і діти з гарячкою, а також імунокомпетентні хворі. Щодо лікування хворих на грип, то лікар називає його основою – противірусну терапію, яка надається пацієнтам з груп високого ризику і найбільший ефект  застосування якої в перші 48 годин захворювання.

       У своєму виступі анестезіолог акцентував і на хворих, яких слід госпіталізувати та алгоритмі їхнього лікування, а також зупинився на механізмах дії противірусних препаратів та застосуванні інших груп препаратів при ГРВІ.

      «Захворюваність на пневмонію у вагітних коливається у широких межах – від низьких показників (один випадок на 1287 пологів) до високих (один випадок на 367 пологів) і переважно зустрічається у ІІ і ІІІ триместрах вагітності, - повідомив асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФ НМУ Ігор Суровий. – Летальність вагітних і породіль від захворювань легень (здебільшого від пневмоній) посідає третє місце після серцево-судинних недуг і гострого вірусного гепатиту. Серед причин смерті від інфекційних захворювань вірусна пневмонія знаходиться на першому місці, хоча смертність від захворювання у вагітних така ж, як і не вагітних».

      Про порядок госпіталізації хворих з грипом і пневмонією та консультативну допомогу в межах області щодо цих захворювань доповів обласний анестезіолог Ігор Пулик. Також спеціаліст відзвітував та провів аналіз роботи анестезіологічної служби за 2016 рік.

                                                                                                             

Засідання анестезіологічного товариства
Засідання анестезіологічного товариства
Засідання анестезіологічного товариства