Вперше на Прикарпатті проведено лапароскопічне видалення нирки з приводу онкологічної патології

15.04.2015 року хірургами обласної клінічної лікарні зав.урологічним відділенням Гоцуляком Я.В. та зав. відділенням ЦМХ Копчаком О.М. лапароскопічним методом  проведено видалення нирки по причині ракового захворювання.  Такі оперативні втручання значно скорочують перебування пацієнтів в стаціонарі, в рази зменшується травматизація тканин та прийом медикаментів в післяопераційному періоді. Резекція нирки належить до органозберігаючих методів оперативного втручання, оскільки після її виконання зберігається орган та його функція.

Впродовж 2014-2015 років урологічне відділення обласної клінічної лікарні активно впроваджує новітні методи хірургічного лікування пацієнтів з урологічною патологією. Протягом року проводиться близько 1 тисячі оперативних втручань, з яких 70% за допомогою малоінвазивних технологій.

Лікарі відділення активно розвивають ендоскопічні методи оперативного лікування сечокам’яної хвороби, аномалій розвитку сечовидільної системи, стриктур уретри та сечоводу, аденоми простати, нетримання сечі у жінок (використання TVT- sling) та іншої урологічної патології.

Проводяться лапароскопічні та ретроперитонеоскопічні втручання на нирках та сечоводах: висічення кист нирок, видалення конкрементів сечоводів та ниркової миски; пластичні операції мисково-сечовідного сегменту нирки та сечоводу.

Досить успішно впроваджуються новітні методи  оперативних втручань при онкологічний патології нирок, передміхурової залози, сечового міхура, а саме радикальна простатектомія, резекція нирки. Вище описані хірургічні втручання вважаються «золотим стандартом» лікування онкоурологічної патології.