Головна

Відкриття кабінету „Діабетична стопа”

Для надання кваліфікованої спеціалізованої допомоги хворим на цукровий діабет з ознаками синдрому діабетичної стопи з вересня 2013 року в поліклініці обласної клінічної лікарні (вул. Федьковича, 91, кабінет №2) відкрився кабінет „Діабетична стопа”.

Кабінет оснащений за сприяння та на спонсорські кошти ВАТ „Фармак”. В кабінеті є необхідне обладнання та інструменти для обробки діабетичної стопи – апарат для збору та евакуації епідермальних тканин, комплекти борів і фрез для обробки діабетичної стопи та нігтів, комплект наборів профілактичного інструментарію тощо.

Надання медичної допомоги в кабінеті „Діабетична стопа” здійснює кваліфікований лікар, який пройшов курси підвищення кваліфікації з подології.

В кабінеті проводиться скринінгове обстеження хворих на цукровий діабет з метою виявлення ознак синдрому діабетичної стопи та запобігання їх розвитку, впроваджуються нові методи лікування патологічних змін стопи при цукровому діабеті з застосуванням малотравматичного обладнання. 

Своєчасне  виявлення ознак уражень нижніх кінцівок при цукровому діабеті та їх кваліфіковане лікування попереджає розвиток більш важких ускладнень, таких, як гангрена, та, як наслідок, ампутація стопи або нижніх кінцівок.

Хворі на цукровий діабет мають ретельно доглядати за ногами і при появі перших ознак хворобливих змін (пекучі болі в ногах, оніміння, ороговіння шкіри, тріщин на стопах, виразкових дефектів) вчасно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою до спеціаліста кабінету „Діабетична стопа”.