Відділення нейрохірургії обласної клінічної лікарні має все необхідне для надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам

Щоб надавати якісну медичну допомогу відповідно до лікувально-діагностичних стандартів жителям Прикарпаття, нещодавно в палату інтенсивної терапії нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні, за сприянням депутата Верховної ради України Володимира Шкварилюка, а також інших людей, небайдужих до медицини, було придбано 4 дихальні апарати.

«Палата інтенсивної терапії займає ключове місце у забезпеченні лікувальної допомоги хворим, адже саме вона призначена для надання допомоги хворим, які перебувають у критичному стані, - говорить завідувач нейрохірургічного відділення ОКЛ Юліан Худецький. – Те, що може здаватись дрібницею в повсякденному житті, в палаті інтенсивної терапії має надзвичайно важливе значення і від чого нерідко залежить кінцева ефективність всього процесу хірургічного лікування. Ми радіємо, що допомога від небайдужих людей, сприятиме покращенню обслуговування, порятунку життів, виходжування та реабілітації пацієнтів».

Щорічно у даному відділенні лікується біля 1000 хворих, з яких половині проводять оперативні втручання. До 50 операцій в рік проводиться при виявленні пухлин головного мозку різної локалізації.

За словами завідувача, нині в обласній лікарні є всі необхідні можливості для діагностики травм і захворювань нейрохірургічного профілю і проведення операцій. Відділення забезпечене усіма кадрами для надання допомоги пацієнтам, а це 10 лікарів - нейрохірургів вищої та першої категорії, 6 лікарів - анестезіологів, працівники кафедри нейрохірургії ІФНМУ, а також 29 працівників середнього та молодшого медичного персоналу, які щороку удосконалюють свою майстерність в вітчизняних та зарубіжних клініках, на курсах і конференціях.

Палата інтенсивної терапії нейрохірургічного відділення обладнані сучасною лікувально-діагностичною та наркозно-дихальною апаратурою. До кожного лікарняного ліжка підведено централізовано систему подачі кисню. Цілодобово здійснюється моніторинг життєво-важливих систем організму (ЕКГ, вимірювання артеріального та внутрічерепного тиску, пульсоксиметрія та ін.).

За допомогою технічного оснащення, а саме: рентгенопераційної системи, комп’ютерного томографа, магнітно-резонансної томографії стало можливим діагностувати різні важкі захворювання, які раніше давали великий відсоток смертності. Застосування нового операційного мікроскопу дозволило значно збільшити обсяг і покращити якість оперативних втручань.

Нейрохірурги відділення проводять операції при захворюваннях судин головного мозку, серед яких геморагічні інсульти та аневризми, а також реконструктивні операції при різних травмах головного мозку, зокрема і пластики дефекту кісток черепа титановими пластинами, пластичні операції на м’яких тканинах голови, де є великі дефекти шкіри, Здійснюються оперативні втручання з приводу пухлин та абсцесів головного мозку, які виникають при важких черепно-мозкових травмах, при тривалих хронічних захворюваннях вуха, носа, горла.

Завдяки голові Івано-франківської ОДА п. Олегові Гончаруку придбано та завершується встановлення нового ангіографічного обладнання в закладі, що дасть можливість в розширенні необхідної лікувально-діагностичної медичної допомоги більшій кількості пацієнтів нашого краю з судинною патологією різної локалізації.