У Івано-Франківській Обласній Клінічній Лікарні проведено унікальну операцію на підшлунковій залозі

У Івано-Франківській ОКЛ впродовж 20 років функціонує панкреатологічний центр, де успішно проводиться весь спектр оперативних втручань на підшлунковій залозі, про гострому та хронічному панкреатитах, а також про пухлинах. Даний центр є найбільшим центром по хірургічному лікуванню патології підшлункової залози у західному регіоні нашої держави.

Щорічно в центрі на підшлунковій залозі виконується більш як 200 оперативних втручань. В останні роки запроваджено та успішно проводяться панкреато-дуоденальні резекції. Цього року уже виконано понад 30 таких оперативних втручань з добрими післяопераційними результатами.

09 жовтня 2017 бригадою хірургів під керівництвом професора Пилипчука В.І. за участі доцента Галюка В.М. та виконуючого обов’язки завідувача хірургічного відділення Галіпчака І.М. хворій К. 55 років проведено операцію панкреато-дуоденальної резекції. Особливістю операції було те, що вперше за участі судинного хірурга професора Гудза І.М. хворій виконано резекцію верхньої мезентеріальної вени з наступною її алопластикою.

Спеціалісти кафедри Хірургії №2 та кардіохірургії і хірурги ОКЛ постійно вдосконалюють свої знання та вміння приймаючи активну участь у    міжнародних майстер-класах, конференціях та стажуванні, які стосуються патології підшлункової залози.