Головна

Центр ендокринної хірургії ОКЛ охоплює великий спектр ендокринної патології

     «В обласній клінічній лікарні ми використовуємо все необхідне обладнання, яке дає нам можливість скоротити час операції, значно зменшити крововтрату, запобігти післяопераційним ускладненням і дозволяє пацієнтам швидше відновитися після лікування», - розповідає про переваги сучасного обладнання в ОКЛ, обласний хірург Володимир Пилипчук.

     В операційній Центру ендокринної хірургії було придбано лапароскопічну відео-стійку завдяки якій, переконані фахівці, проводяться операції малотравматичним способом – через невеликі розрізи на тілі. Цей метод допомагає уникнути багатьох ускладнень, одужання після таких операцій настає швидше.

     Щорічно в Центрі пацієнтами Прикарпаття та інших областей України виконується близько 150 втручань на щитоподібній залозі різної складності з приводу вузлових та дифузних новоутворень. Рання діагностика передракових станів та онкологічної патології залози проводиться в кабінеті пункційної біопсії з якісним цитологічним аналізом матеріалу. Кожного року виконується близько 300 таких пункційних досліджень.

     Складні оперативні втручання на ендокринних органах виконуються хірургами відділення та працівниками Івано-Франківського національного медичного університету – к.м.н., головним спеціалістом ДОЗ ОДА з хірургії В.І.Пилипчуком, к.м.н. А.О.Вацебою та к.м.н. Р.Т.Кузенком.

     Останні три роки у Центрі ендокринної хірургії також запроваджено та успішно виконується біля 30 оперативних втручань на пара щитовидних залозах.

     У хворих із захворюваннями надниркових залоз широко запроваджені операції адреналектомії. В 2010 році в Центрі було вперше виконано лапароскопічну адреналектомію. Від тоді щороку проводиться понад десяток оперативних втручань з добрими безпосередніми та віддаленими результатами.

     Лікарі постійно  вдосконалюють свої професійні навички в провідних навчальних закладах держави, що і  дає змогу запровадити нові методики операцій та здійснювати їх на сучасному рівні.

     За особистим сприянням депутата Верховної Ради України Володимир Шкварилюка та депутатів обласної Ради, протягом останнього року в Центр придбано нову сучасну апаратуру, проведений ремонт відділення, що посприяло високому рівню надання медичної допомоги персоналом та покращує умови перебування пацієнтів у відділенні.

Центр ендокринної хірургії ОКЛ охоплює великий спектр ендокринної патології
Центр ендокринної хірургії ОКЛ охоплює великий спектр ендокринної патології