Головна

Школа гемофілії

8 вересня на базі обласної клінічної лікарні відбулась Школа гемофілії. Основною метою якої стало питання домашнього лікування. Участь у роботі Школи взяли хворі із даною недугою та їх родичі, провідні спеціалісти з лікування гемофілії, а також представники правління Всеукраїнського Товариства Гемофілії. 

«Цей захід є унікальним, - говорить завідувач гематологічним відділенням ОКЛ, позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з гематології Наталія Глушко. – Адже вперше в Україні члени пацієнтської організації Всеукраїнського Товариства Гемофілії організували таке навчання. Розпочали неспроста з Івано-Франківської області, бо як стверджує голова Товариства Олександр Шміло: «Прикарпаття є найсприятливішим до пацієнта».

Під час навчання присутнім розповідали про профілактичне лікування хворих на гемофілію, про необхідність домашнього лікування цього захворювання, міфи та дійсність рекомбінантних та плазмових препаратів. Також в рамках Школи навчали пацієнтів самостійно довенно вводити препарати факторів згортання крові, які генетично відсутні у них від народження.

За словами обласного гематолога, на сьогодні в області проживає 62 дорослих та 29 дітей, які хворіють на гемофілію.

Як повідомила спеціаліст, лікування таких пацієнтів є дороговартісне, тому тільки державні закупівлі допомагають забезпечити необхідними препаратами. Через те, що в минулому році не проводились тендери щодо закупівлі, цьогоріч вдалось отримати замовлення за 2016 рік. Згідно заявок, які були подані, планується велика квота на фактори на наступний рік. Це дасть змогу забезпечити хворих препаратами в домашніх умовах що і полегшить отримання фактору, оскільки багатьом пацієнтам доводиться витрачати час на доїзд.
По закінченню заходу відбулось вручення сертифікатів пацієнтам та їх батькам про проходження навчання у семінарі "Внутрішньовенне введення препаратів факторів згортання крові хворим на гемофілію. Теорія та практика".

 

 Школа гемофілії
 Школа гемофілії
 Школа гемофілії
 Школа гемофілії
 Школа гемофілії