Головна

Раннє звернення хворого за допомогою – запорука успішного лікування

Відділення торакальної хірургії функціонує на базі обласної клінічної лікарні з 1999 року, основним  завданням якого є надання спеціалізованої допомоги хворим із захворюваннями органів грудної клітки та середостіння, а також  надання цілодобової невідкладної допомоги  при травмах  грудної клітки та шиї.

Важливим у діагностиці та лікування патології грудної клітки є раннє звернення хворого до лікаря, проходження  щорічного профілактичного огляду із проведенням загально-клінічних лабораторних обстежень та профілактичної флюорографії органів грудної клітки.

У відділенні щорічно проводиться більше 500 різноманітних оперативних втручань на органах грудної клітки. В повному об’ємі виконуються оперативні втручання з приводу пухлинних захворювань легень, середостіння, стравоходу, нагнійних захворювань – абсцеси легень та інші. Освоєна методика пластичних операцій на стравоході, при пухлинних захворюваннях стравоходу, циркулярної резекції трахеї, бронхів при рубцевих стенозах і пухлинах. Запроваджені операції на перикарді.

У відділенні проводиться хірургічне лікування за найсучаснішими медичними технологіями з використанням  операційного відео торакоскопа. В середньому за  рік більше як 160 операцій. Дана методика  виконується  за міні інвазивними  технологіями, без великих торакальних розрізів, що дозволяє значно скоротити перебування хворого на стаціонарному лікуванні та сприяє швидкому одужанню без ускладнень. Широко використовуються сучасні методи діагностики – фібро бронхоскопія та відео торакоскопія. Працюють висококваліфіковані спеціалісти. Колектив відділення очолює Гладун  Богдан Васильович, лікар вищої кваліфікаційної категорії, головний позаштатний спеціаліст з торакальної хірургії.

Лікарями відділення захищені патенти на корисну модель:

1. Спосіб лікування емпієми плеври.

2. Спосіб лікування перикардитів.

        У відділенні функціонує палата для інвалідів та учасників війни та одномісна палата з покращеними умовами перебування.