Головна

Придбання новітнього дороговартісного операційного мікроскопа фірми Leica

16.07.2015 року обласна клінічна лікарня за сприянням обласної ради, обласної державної адміністрації, депутатського корпусу, департаменту охорони здоров’я ОДА придбала новітній дороговартісний операційний мікроскоп фірми Leica.

На сьогоднішній день частота судинно-мозкових захворювань та пухлин головного мозку різко зростає як в Україні так і у нашій області, особливо серед молодого та працездатного населення. Інсульти та пухлини є одною з головних причин смертності та інвалідизації хворих. За 2013рік в нашій області виявлено 60 пухлин головного і 40  спинного мозку та 500 геморагічних  інсультів, що потребували оперативного втручання. Не менш важливий відсоток (20-30%) захворювань населення краю на дегенеративні захворювання хребта, з них 3-5% потребує оперативного лікування.

А також в області давно назріла проблема реплантації - оперативного приживлення тимчасово відчленованого від тіла органу. Кисть як робочий орган найчастіше травмується, а відкриті ушкодження кисті становлять від 50 до 70% усіх відкритих травм кінцівок. Питома вага травм кисті на виробництві становить 30-40%, в побуті 25-30%.

Це обладнання дозволить таким відділенням як: нейрохірургії, вертебрології , судинній хірургії та травматології здійснювати оперативні втручання на сучасному рівні.