Переривисті курси хірургів області

2 березня на базі обласної клінічної лікарні за участю головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я ОДА з хірургії Володимира Пилипчука та голови Асоціації хірургів області Михайла Шевчука відбулись переривисті курси для профільних спеціалістів.

Традиційно засідання розпочалося з перегляду обходу хворих, розгляду клінічних випадків, а також доповідей.

Про міні інвазивні методи лікування гострих постнекротичних псевдокіст підшлункової залози розповів асистент відділення загальної хірургії Назар Омельчук. За словами медика, гострий некротичний панкреатит є складною проблемою невідкладної хірургії, що зумовлено високою частотою  гнійно-септичних ускладнень та летальністю, яка при поширених формах панкреонекрозу досягає 14,7-26,4%. За період 2011-2015 роки проаналізовані результати лікування 115 пацієнтів із ГНП, протікання захворювання у котрих ускладнилось ГРС та постнекротичними псевдокістами. У різні роки частота виникнення ГРС склала 72-86%, ПП – 18-50%. Ефективне консервативне лікування ГНП призвело до розрішення рідинних скупчень у 51 із 115 пацієнтів на 8-38 день від початку захворювання.

Також він детально зупинився на варіантах оперативних втручань псевдокісти, зокрема, ендоскопічних транспапілярних, комбінованих ендоскопічних та ендоскопічних трансмуральних. За його спостереженнями, найкращі результати спостерігались у випадках, коли дефект ППЗ був пристінковим, що дозволяло дистальніше встановити стент. При задовільному стані пацієнтів виписували на амбулаторне лікування через 12-14 днів після міні інвазивних та ендоскопічних втручань. Таким чином, у всіх 43 пацієнтів із ПП, в яких були використані ці методики, вдалось уникнути необхідності у відкритій операції та досягнути контрольованого задовільного перебігу захворювання.

У своєму виступі щодо результатів роботи хірургічної служби за минулий 2016 рік Володимир Пилипчук відзначив добру роботу колег. Серед позитивних моментів головний хірург області назвав ріст амбулаторних та стаціонарних операцій, серед яких ендокринологічні, на органах дихання, серці, судинах та артеріях, по встановленні кардіостимуляторів тощо.  За показниками у загальних хірургічних стаціонарах виконано біля 21 тисячі оперативних втручань.

Та все ж попри всі зрушення, до завдань хірургічної галузі на 2017 рік, фахівець і надалі відносить підвищення кваліфікації кадрів, зокрема, навчання на робочому місці, впровадження в хірургічну практику нових методів діагностики та лікування, а також і в подальшому дотримання принципів деонтології та медичної етики.

Під час засідання також було присвоєно першу категорію проктологу міської поліклініки №1 С.І.Зюбаку.

Переривисті курси хірургів області