Переривисті курси хірургів

5 квітня на базі хірургічного відділення міської клінічної лікарні №1 за участю головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я ОДА з хірургії Володимира Пилипчука, голови Асоціації хірургів області Михайла Шевчука, проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Федорченка, головного лікаря МКЛ№1 Тараса Василика та професора Національного інституту хірургії та трансплантології А.А.Шалімова НАМН України Михайла Нічітайла відбулись переривисті курси для профільних спеціалістів.

Засідання розпочалося із хвилини мовчання за загиблим начальником медичного пункту одного з артилерійських дивізіонів Богданом Ризаничем, який раніше багато років працював у травмпункті міської клінічної лікарні.

Традиційно присутні переглянули відеоролики обходу хворих, обговорили клінічні випадки, а також заслухали доповіді.

Про тромболізисні ускладнення в лапароскопічній хірургії, а також про те, чи необхідна активна профілактика, розповів Михайло Нічітайло. Професор детально зупинився на частоті розвитку таких ускладнень без проведення профілактики та в залежності від їх ризику.

Доцент кафедри хірургії №1 ІФНМУ Ірина Біцька виступила з доповіддю про застосування антикоагулянтної терапії у лікуванні хворих на різні форми бешихи нижніх кінцівок. Також вона представила курсантам результати дослідження 38 пацієнтів, які обстежувались і лікувались в закладі. За її словами, метою роботи стало вивчення ефективності антикоагулянтної терапії при лікуванні різних форм бешихового запалення нижніх кінцівок, яке допоможе покращити якість лікування та попередити розвиток тромботичних ускладнень в умовах набряклої інфікованої підшкірної клітковини.

З аналізом роботи хірургічного відділення міської клінічної лікарні №1 за 2014-2017 роки виступив завідувач профільного відділення Ярослав Козань. Як зазначалося, відбувся помітний ріст проведення хірургічних втручань. За 2016 рік проведено 1360 операцій.

Підсумовуючи роботу хірургічної служби медичного закладу, Володимир Пилипчук відзначив позитивну динаміку в клініці, що відображається і на рості операцій, добре поставлені організаційні моменти щодо надання допомоги, зокрема, і на впровадженні нових методик оперативних втручань.

Переривисті курси хірургів