Головна

Панкреатологічний центр

    В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні майже 20 років функціонує панкреатологічний центр, де отримують хірургічне лікування хворі із захворюваннями підшлункової залози.

   Перші роки роботи центр надавав допомогу, в основному, хворим на гострий панкреатит та панкреонекроз. За останні роки тут впроваджені новітні оперативні втручання з приводу хронічного панкреатиту. Зараз спеціалістами центру виконується весь спектр операцій на підшлунковій залозі. У центрі лікується багато пацієнтів із сусідніх областей, де ці операції не виконуються, або лише започатковуються.

   Щорічно на базі хірургічного відділення виконується 70-80 відкритих та малоінвазивних операцій з приводу панкреонекрозу, 40-45 операцій з приводу хронічного панкреатиту. Головним хірургом області  Володимиром Пилипчуком впроваджено та успішно проводяться операції панкреатодуоденальної резекції, які вважаються одними з найскладніших серед операцій на органах черевної порожнини. На даний час таких операцій зроблено вже більше 120.

   Завдяки впровадженню новітніх підходів до лікування, сучасних методик операцій, результати оперативних втручань на підшлунковій залозі у центрі є добрими та практично не відрізняються від результатів лікування у ряді європейських клінік. Хірурги центру (доцент В.І Пилипчук, професор І.М. Шевчук, к.м.н. А.М. Яворський) підтримують тісні контакти з провідними спеціалістами у галузі патології підшлункової залози з Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова АМН України та Національного інституту раку (де вони періодично проходять стажування), є активними учасниками вітчизняних та міжнародних конференцій.

   Головний хірург області Володимир Пилипчук є членом Європейського клубу панкреатологів, в даний час працює над докторською дисертацією з проблем хірургічного лікування хронічного панкреатиту.На кафедрі хірургії ІФНМУ під керівництвом професора І.М. Шевчука успішно захищено 4та  виконується ще 3 дисертації, щодо лікування панкреатиту.

Фото: операційна бригада після проведеної панкреатодуоденальної резекції з приводу хронічного панкреатиту.