Майстер-клас з оперативної онкоурології

17 квітня 2015 року в урологічному відділенні обласної клінічної лікарні пройшов майстер-клас з оперативної онкоурології. Захід відбувся за підтримки директора департаменту охорони здоров’я ОДА Мельника Р.М. та головного лікаря ОКЛ Грищука О.І.

На запрошення Прикарпатських урологів до Івано-Франківська прибув завідувач урологічним відділенням Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Петрович Дійчук, щоб поділитись досвідом проведення оперативних втручань при онкоурологічній патології.

Були проведені наступні операції: радикальна простатектомія хворому з новоутвором передміхурової залози; резекція нирки та лапароскопічна радикальна нефректомія по причині злоякісного новоутвору нирки.

Головний уролог департаменту охорони здоров’я, завідувач кафедри урології Івано-Франківського національного медичного університету професор Євген Антонович Литвинець розповів, що уже протягом кількох років існує традиція запрошувати провідних спеціалістів, які допомагають нашим лікарям освоювати нові технології лікування урологічної патології. Так, за підтримки департаменту охорони здоров’я ОДА, було проведено майстер-клас по проведенню слінгових оперативних втручань при лікуванні нетримання сечі у жінок; майстер-клас  по ретроперитонеоскопічних втручаннях на нирках та сечоводах. “Перше оперативне втручання, як правило, проводить запрошений спеціаліст, наступні операції, під його керівництвом роблять уже наші лікарі і, невдовзі, ті чи інші новітні методи проведення операцій стають звичними для обласної лікарні. Якщо ж не їздити на стажування та не запрошувати до себе провідних спеціалістів із інших лікувальних закладів України, то можна просто зупинитися на місці. А ми повинні постійно удосконалювати свої знання та вміння для того, щоб надавати висококваліфіковану, сучасну медичну допомогу жителям області”- наголошує Євген Антонович.

Професор зауважує на надзвичайній важливості тих операцій, які були проведені під час майстер-класу. “Щодо проведених сьогодні операцій, то радикальна простатектомія у хворих з локалізованим раком передміхурової залози є методом вибору у лікуванні і дозволяє усунути хворобу радикально.

Резекція нирки належить до органозберігаючих методів оперативного втручання, оскільки після її виконання зберігається  орган та його функція.

Лапароскопічні та ретроперитонеоскопічні втручання на нирках та сечоводах значно скорочують перебування пацієнтів в стаціонарі, в рази зменшується травматизація тканин та прийом медикаментів в післяопераційному періоді. Пацієнт досить швидко реабілітується і приступає до свого звичайного ритму життя, а це особливо важливо. Твердження: «Наші знання та уміння – здоров’я пацієнтів» сьогодні є актуальним, як ніколи”, - підсумовує Євген Антонович .