Міжнародний семінар за участю завідувача кафедри, професора стоматологічного коледжу Нью-Йоркського університету Артура Горена і доктора цього університету Ірини Бранець: «Сучасні методи візуалізації в стоматології»

Міждисциплінарний міжнародний  семінар в ОКЛ

В обласній клінічній лікарні 15 листопада ц.р. був проведений міжнародний семінар «Сучасні методи візуалізації патології ротової порожнини  за участю завідувача кафедри, професора стоматологічного коледжу Нью-Йоркського університету Артура Горена і доктора цього коледжу Ірини Бранець

В липні цього року в департамент охорони здоров’я ОДА звернулися представники стоматологічного коледжу Нью-Йоркського університету з пропозицією започаткувати співробітництво з фахівцями та спеціалістами лікувальних і навчальних закладів Івано-Франківської області. Вже через кілька місяців відбулася перша зустріч, в якій взяли участь більше 130 учасників практично з усіх закладів охорони здоров’я нашої області, а  також  викладачі та інтерни - стоматологи. Значна частина слухачів була з приватної медицини.

Стоматологічний коледж Нью-Йоркського університету має  визнану програму післядипломної освіти, у ньому навчаються спеціалісти з 55 країн світу, які використовують отримані знання і вміння в подальшій  практиці у своїх країнах.

Артур Горен - завідувач кафедри ортопедичної та цифрових технологій ротової патології, є головою Комітету з членства Американської академії щелепно-лицевої радіології. З великою зацікавленістю слухачі сприймали  лекцію Артура Горена про можливості і правила проведення рентгенологічних обстежень на переносних портативних рентгенологічних  апаратах, які  почали широко  використовуватися в стоматологічній  практиці  вітчизняних фахівців. Активну дискусію викликала друга лекція -  про особливості захисту пацієнтів і персоналу від іонізуючого випромінювання. Третя лекція, яку прочитала доктор Ірина Бранець про можливості сучасних високотехнологічних методів дослідження в стоматології,  окреслила перспективи розвитку стоматології  в Україні.

Від імені учасників семінару та спеціалістів, які займаються рентгенодіагностикою в стоматології, хочу ще раз висловити щиру подяку професору стоматологічного коледжу Нью-Йоркського університету Артуру Горену і доктору коледжу Ірині Бранець за змістовні цікаві  лекції. Ми  плануємо продовжити розпочате співробітництво і обмін досвідом,   сподіваємося на нові зустрічі в недалекому майбутньому.