Міжнародний день уролога

Кожного року, 2 жовтня, у світі відзначають професійне свято медичних працівників у сфері урології.

Без кваліфікованого уролога зараз не можна уявити собі жодної сучасної клініки.

Саме міжнародному дню уролога  були присвячені переривчасті курси урологів області, які відбулись у конференц-залі обласної клінічної лікарні.

Урологія представляє область клінічної медицини, яка вивчає етіологію, патогенез, діагностику захворювань органів сечової системи, чоловічої статевої системи, захворювань наднирників та інших патологічних процесів в заочеревинному просторі і розробляє методи їх лікування і профілактики.

Від імені директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації урологів області привітав головний спеціаліст з хірургії Володимир Іванович Пилипчук. Від імені ректора Івано-Франківського національного медичного університету – проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Володимир Михайлович Федорченко.

Долучився до вітань і головний лікар обласної клінічної лікарні Остап Іванович Грищук.

«У цей святковий День ми вітаємо наших лікарів урологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у роботі, сімейного щастя і довгих років яскравого життя!» – сказав під час вітального слова Остап Іванович.

Головний позаштатний уролог ДОЗ ОДА, завідувач кафедри урології ІФНМУ, доктор медичних наук, професор Євген Антонович Литвинець у своїй доповіді коротко окреслив здобутки урологів Прикарпаття та зупинився на питаннях покращення надання урологічної допомоги жителям області. Він відмітив, що за останні 3 роки урологами області освоєно та впроваджено в практику новітні методики лікування урологічної патології. Зокрема: методику слінгових операцій при нетриманні сечі у жінок, трансвагінальну пластику при міхурово-піхвових норицях, методику трансуретральної катетеризації сім’явиносних протоків при лікуванні екскреторно-обтураційного безпліддя у чоловіків; методику лікування хворих з фібропластичною індурацією статевого члена, методику хірургічного лікування хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози, ускладнену мегацистом, методику органозберігаючих операцій при новоутворах нирок. Все ширше впроваджуються та виконуються малоінвазивні та лапароскопічні операції при урологічній патології. Новим напрямком в урології, який зараз впроваджує в практику професор Литвинець – є генітальна, або інтимна хірургія, навики якої він здобув після стажування в Ізраїлі.

В той же час з метою покращення амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню області та раннього виявлення  хворих з уроонкологічної патології необхідно реанімувати диспансерну роботу, більш ширше здійснювати профогляди, урологам районів виїжджати в дільничні лікарні, амбулаторії та ФАПи, розвивати денні стаціонари, амбулаторну оперативну роботу.

Упродовж останніх років значно змінилися підходи до діагностики та надання допомоги хворим з урологічними та онкоурологічними захворюваннями. В першу чергу, вони характеризуються раннім виявленням, підвищенням точності та об’єктивізації патологічного процесу. Це сприяло розробці та широкому втіленню кардинально нових технологій лікування, які характеризуються високою ефективністю і економічністю, але потребують нових знань та навиків. Відсутність останніх призводить до тяжких ускладнень, лікування яких є  більш складним та часто інвалідизуючим.

Саме тому, з ініціативи Івано-Франківського національного  медичного університету, департаменту ОЗ ОДА та професора Литвинця Є.А. запланована науково-практична конференція «Актуальні питання сучасної урології, онкоурології, андрології та сексопатології», яка відбудеться 16-17 жовтня 2014 року в місті Яремче, яка має за мету розглянути актуальні проблеми урології, онкоурології, андрології та сприяти підвищенню знань і стандартів лікування в Україні, ефективній інтеграції української урології до європейських стандартів.

Твердження: «Наші знання – здоров’я пацієнтів» сьогодні є актуальним, як ніколи» – зауважив Євген Антонович Литвинець.