Мініінвазивне оперативне втручання з приводу атеросклеротичного захворювання магістральних артерій

18.09.2013 року на базі відділення судинної хірургії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні вперше в проведене мініінвазивне оперативне втручання з приводу атеросклеротичного захворювання магістральних артерій. Доцентом кафедри загальної хірургії Івано-Франківського національного університету, к.мед.н. Попадюком Олегом Ярославовичем проведено відновлення повноцінного кровотоку по клубових артеріях шляхом ендоваскулярної балонної ангіопластики зі стентуванням правої зовнішньої клубової артерії у місці стенозу.

Атеросклеротичні стенотичні ураження переферичних та магістральних артерій набувають все більшого поширення серед населення. Стенози артерій у місцях розташування атеросклеротичних бляшок призводять до порушення кровопостачання тканин та органів організму, зокрема нижніх та верхніх кінцівок, нирок, серця, головного мозку.

Сучасна хірургія, на сьогодні, зосереджена на розвитку сучасних мініінвазивних методів профілактики та лікування захворювань різного генезу. Саме відновлення повноцінного кровотоку по артеріях при їх стенозі малотравматичними сучасними ендоваскулярними методами дозволяє запобігти розвитку оклюзій, ішемій, покращити кровопостачання тканин та органів, зменшити час перебування пацієнта у медичних закладах та у короткому періоді відновити функцію уражених органів. Успішно проведене на високому рівні оперативне лікування свідчить про можливість надання сучасної кваліфікованої допомоги пацієнтам Івано-Франківської ОКЛ та створення умов для подальшого розвитку ендоваскулярної судинної хірургії на Прикарпатті.