Лекція по глаукомі

2 березня в обласній клінічній лікарні за участю позаштатного офтальмолога департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марини Вершиніної відбулася лекція «Глаукома: що варто знати?», під час якої фахівець детально розповіла пацієнтам що являє собою це захворювання, які бувають наслідки глаукоми і як себе потрібно поводити, коли підтверджено діагноз цієї недуги.

За даними, з діагнозом «глаукома» під диспансерним наглядом окулістів області знаходиться 4616 пацієнтів, з яких 1395 – із ІІІ та IV стадіями. За минулий рік цю недугу вперше встановлено 421 особі, серед них – 84 людини у термінальній стадії. Обласний офтальмолог розповіла присутнім і про те, що ще тисячу років тому, великий Авіцена  описуючи цей стан, називав його «холодним запаленням ока», що походить від надлишку в ньому поганих соків, які не мають виходу. Але більше прижилася інша назва цього захворювання – глаукома. Відоме  захворювання ще з V століття до нашої ери, і понині залишається дуже небезпечним. Глаукома - лідер серед очних хвороб зі сліпоти та інвалідизації людей не тільки похилого, а й вельми соціально активного віку.  Саме тому головний окуліст області Марина Вершиніна рекомендує кожному стежити за внутрішньоочним тиском, за його змінами і при необхідності звертатись за допомогою до спеціаліста, адже виявивши глаукому на ранній стадії і почавши правильне лікування, зір можна утримати. На пізній стадії хвороби відновити його практично нереально.

Лекція по глаукомі