Конгрес Міжнародного товариства офтальмотравматології

З 09 січня по 20 лютого 2014року ординатор відділення ВМХО, кандидат медичних наук Ю. М. Камінський пройшов стажування по інтравітреальному введенні медичних препаратів при різних захворюваннях очей  в клініці д’Лашін (медичний центр університету Мак Гілл) Монреаль, Канада.

З 2 по 6 квітня в Токіо (Японія) відбувся 34-й Міжнародний Світовий Офтальмологічний Конгрес, організований Міжнародною Радою Офтальмології. В Конгресі прийняло участь біля 20 тисяч учасників з більше, ніж 120 країн світу.  Офтальмологи, ортоптисти, оптометристи, техніки,спеціалісти інших суміжних спеціальностей зі всього світу зібрались, щоб обговорити сучасні проблеми і досягнення офтальмологічної науки і практики, поспілкуватись і поділитись набутим досвідом.

На Конгресі були представлені не тільки наукові роботи, а також лекції та навчальні семінари для спеціалістів, які дали можливість підвищити свій спеціалізований кваліфікаційний рівень.

Представилась можливість відвідати спеціалізовану виставку, на якій делегати могли ознайомитись з можливостями сучасної діагностичної і лікувальної апаратури, новітніми медикаментозними препаратами, а також спробувати оволодіти нвими хірургічними методиками.

Лікар офтальмологічного відділення Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук Юрій Михайлович Камінський представив наукову роботу (е-постер).

Робота Юрія Михайловича є спільною працею дитячих і дорослих офтальмологів обасті і показала значн переваги і обґрунтованість оригінального методу хірургічного лікування лагофтальму (наслідків парезу лицевого нерву).

Корисний досвід спілкування з колегами з інших країн світу стане в нагоді для впровадження деяких сучасних підходів в профілактиці, лікуванні і реабілітації пацієнтів з різноманітною офтальмологічною патологією, в тому числі і для покращення надання висококваліфікованої офтальмологічної допомоги дітям нашої області.

З 22 по 25 травня 2014 року в Хорватії (Дубровнік) відбувся Конгрес Міжнародного товариства офтальмотравматології – травматичних ушкоджень ока і його придатків (ISOT–CongressoftheInternationalSocietyofOcularTrauma).

У Конгресі приймали участь офтальмологи з різних країн світу, які безпосередньо займаються проблемами очного травматизму. Це стосується не тільки травм ока, а також різноманітних ушкоджень придатків ока (повік, слізних органів, навколо орбітальної ділянки та інших).

Окрім цього на Конгресі були представлені доповіді, які стосувались ушкоджень обличчя і черепа під час бойових дій.

Участь у Конгресі приймали офтальмотравматологи країн Азії, Африки, Америки та Європи. Українська делегація налічувала 10 лікарів-офтальмологів з різних регіонів України.

З великою зацікавленістю делегати Конгресу сприйняли доповідь ординатора офтальмологічного відділення Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, кандидата медичних наук Ю.М. Камінського, що стосувалась надання висококваліфікаційної допомоги при хімічних опіках очей.

Спілкування з колегами з різних країн світу та набутий досвід стане в нагоді для покращення надання спеціалізованої офтальмологічної допомоги хворим з травмами ока та його пидатківрізноманітної етіології в нашій області.

Також в нагоді стане ознайомитись з організацією офтальмотравматологічної допомоги пацієнтам в країнах Європи.