Головна

Головний лікар ОКЛ взяв участь у селекторній нараді з МОЗ України

З метою інформування медичної громадськості про подальші кроки впровадження медичної реформи Міністерством охорони здоров’я, під керівництвом в.о. міністра МОЗ України Уляни Супрун та заступника міністра Павла Ковтонюка, 30 жовтня, відбулась відео-селекторна нарада з регіонами. Прикарпаття представляли заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, в.о. директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан, заступник директора Віталій Федорів, головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я та центрів первинної медичко-санітарної допомоги. 

Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Рада ухвалила перший із пакету законів, що розпочинають процес змін у медичній системі. За умови підписання цього закону Президентом, уже з початку 2018 року розпочнеться перехід від бюджетного утримання медичних закладів до закупівлі послуг. Запрацює, так званий, принцип «гроші йдуть за пацієнтом», а після прийняття повного пакету законів, з’явиться Національна служба здоров’я України, яка займатиметься замовленням послуг для пацієнтів, управлінням бюджетом і його розподілом між медичними закладами. Передбачається, що 100% безкоштовною для громадян буде первинна, екстрена та паліативна допомога, а також ведення вагітності і пологи.

«Прийняттю даної концепції передувала значна кількість проведених конференцій, ми відвідали всі регіони України. Цей Закон є нашою спільною перемогою. Ми сподіваємось, що вже 14 листопада законопроект буде підписано Президентом України, що дасть змогу ухвалювати всі необхідні підзаконні акти, які стосуються зміни фінансування галузі, що  розпочнуться з 1 січня 2018 року на рівні первинної ланки. І саме завдяки цій системі первинна ланка закладів охорони здоров’я отримає значно більше фінансування. Розрахунок на одну людину збільшиться з 200 до 350-400 гривень. Наступним є крок по автономізації медичних закладів, що дасть змогу медичним закладам мати самоуправління», - зазначила Уляна Супрун.

Окрім того, в.о. міністра охорони здоров’я розповіла про реформу системи громадського здоров’я на національному, регіональному та місцевому рівнях.  Згідно Концепції розвитку системи громадського здоров’я на регіональному рівні є неприбутковими організаціями, заснованими на комунальній власності, які є власністю органів місцевого управління. До їхніх основних функцій входять як епіднагляд за хворобами та оцінка стану здоров’я населення, так і виявлення пріоритетних проблем охорони здоров’я та загроз для здоров’я, забезпечення готовності та планування на випадок надзвичайних подій, профілактика захворювань, зміцнення здоров’я та комунікація в інтересах громадського здоров’я.

Також, головний медик країни зазначила, що регіональні центри громадського здоров’я  можуть утворюватися двома способами: шляхом об’єднання існуючих комунальних установ та створення нової установи.

Головний лікар ОКЛ взяв участь у селекторній нараді з МОЗ України
Головний лікар ОКЛ взяв участь у селекторній нараді з МОЗ України
Головний лікар ОКЛ взяв участь у селекторній нараді з МОЗ України
Головний лікар ОКЛ взяв участь у селекторній нараді з МОЗ України