Головна

Гемодіаліз

В Україні склалась проблема із розхідними матеріалами для гемодіалізу, так як на сьогодні цей метод лікування вважається найдороговартіснішим і надається пацієнтам пожиттєво.

     На відміну від сусідніх областей, в Івано-Франківській області завдяки тісній співпраці обласної та міської влади проблем з гемодіалізом немає. На Франківщині діє обласна програма «Здоров’я нації», яка дає змогу за бюджетні кошти області закупити всі розхідні матеріали для пацієнтів з хроніодіалізом. Усі профільні центри забезпечені необхідними розхідними матеріалами на 3-4 місяці вперед та достатньою кількістю апаратів, які постійно оновлюються.

     «Відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації та для лікування хворих з гострим отруєнням і амбулаторного діалізу обласної клінічної лікарні займається методами замісної ниркової терапії. Таке лікування проводиться пацієнтам, коли в них не працюють нирки. Розрізняють три види замісної ниркової терапії: гемодіаліз, або штучна нирка, перитонеальний діаліз, коли діаліз проводиться через черевну порожнину і трансплантація нирки. Надання допомоги цими трьома методами є представлена в області», - говорить головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з нефрології та діалізу, завідувач профільного відділення ОКЛ Олег Легун.

     За словами обласного спеціаліста, на Франківщині знаходяться 8 центрів гемодіалізу, які знаходяться в обласній та центральній міській лікарнях Івано-Франківська, Калуші, Коломиї, Косові, Городенці, Снятині та Надвірній. І найближчим часом планується відкриття дев’ятого такого центру на базі Долинської центральної районної лікарні, оскільки це одна з найбільш віддалених точок нашої області. Всі хворі, які лікуються отримують допомогу в центрах, які розташовані в межах 30 кілометрів від місця їхнього проживання.

     «Орієнтовно за рік в центрі гемодіалізу лікується 400 хворих з хронічною хворобою нирок, - говорить Олег Легун. –  За минулий рік в нас лікувалося 29 хворих методом перитонеального діалізу і 68 осіб з гострим пошкодженням нирок. На перитонеальному діалізі знаходиться 18 хворих. Цей вид діалізу дає можливість пацієнту робити процедуру самостійно в домашніх умовах. З трансплантованою ниркою в області нараховується 32 особи, які відповідно отримують медикаменти та живуть кращою соціальною якістю життя».

     Також лікар додає, що у медичному відношенні всі ці три види є рівноцінними.

     Для покращення якості лікування відділення гемодіалізу обласної лікарні постійно оновлюється обладнанням. Результатом є зменшення смертності людей із захворюваннями нирок. Загалом замінено на нові 12 апаратів у центрі ОКЛ, Калуші, Коломиї та ЦМКЛ.   

     Це сучасні апарати японського виробництва, які дозволять ще на більш якісному рівні проводити гемодіаліз, гемофільтрацію та гемодіафільтрацію. Також вони оснащені блоком безперебійного живлення, який при проблемах з електрикою може працювати в автономному режимі без додаткових джерел електроенергії. Оновилась і система водопідготовки – встановлено високопроточну мембрану, яка дає можливість подавати до апарату ще якіснішу воду.  

     Обласний спеціаліст Олег Легун додає, що завдяки вчасно проведеному обласним департаментом охорони здоров’я тендеру вдається уникнути ситуацій, які склалися в сусідніх областях. Адже на Прикарпатті тендерні процедури проводяться ще до закінчення розхідних матеріалів, які необхідні для даного лікування. 

 

 

Гемодіаліз
Гемодіаліз
Гемодіаліз