Головна

День відкритих дверей по глаукомі

      З нагоди Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, який відзначається 6 березня, на базі поліклініки обласної клінічної лікарні відбувся день відкритих дверей, де всі бажаючі могли виміряти очний тиск, оглянути очне дно, отримати консультацію провідних спеціалістів з приводу глаукоми та інформаційну брошурку щодо цієї недуги. 

      «Глаукома розповсюджене захворювання ока, - зазначає завідувач мікрохірургії ока обласної клінічної лікарні, позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з офтальмології Марина Вершиніна. – У світі нараховується вже біля 45 мільйонів людей, які втратили зір, з них кожен десятий пацієнт – з приводу глаукоми. В Івано-Франківській області за минулий 2016 рік виявлено 246 особи, яким діагностовано глаукому, 84 з яких – у ІІ та ІІІ стадії».  

     Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

      Обласний офтальмолог повідомляє, що більшість випадків глаукоми діагностується при профоглядах, які проводяться у всіх поліклініках міста і області. Переважно глаукома розвивається у людей старше 40 років і, чим старша людина, тим вище ризик захворювання. До факторів ризику слід віднести спадковість (наявність глаукоми у найближчих родичів), запалення ока або його травма. Розвитку захворювання сприяють і хвороби судинної системи: артеріальна гіпер- та гіпотонія, вегето-судинна дистонія, атеросклероз, хворі, які системно приймають гормони та хворі на цукровий діабет.

      Спеціаліст наголошує, що раннє виявлення та адекватно призначене лікування – медикаментозне, лазерне чи оперативне і надалі зберігає людині її зорові функції.

 «В офтальмологічному відділенні обласної клінічної лікарні хірургічне втручання проводиться усім пацієнтам на сучасному рівні, - додає Марина Вершиніна. – Сюди також входить й імплантація фільтруючих клапанів Ex-PRESS. Операція для пацієнта є неважка, але післяопераційний період вимагає від хворого обережності та утримання від фізичних навантажень».

Слід зазначити, що прийом пацієнтів проводився в чотирьох кабінетах безкоштовно, також для огляду не потрібно було направлень та талонів з реєстратури.

День відкритих дверей по глаукомі
День відкритих дверей по глаукомі
День відкритих дверей по глаукомі
День відкритих дверей по глаукомі