Головна

День нирки

Вперше  день нирки був проведений у 2006 році в 100 країнах світу і був спрямований на інформування населення  про проблеми хвороб нирок та напрямків їх вирішення з метою раннього виявлення захворювання нирок. Всесвітній день нирки проводиться щорічно кожного другого четверга у березні місяці.

12  березня  2015року  ми відзначали 10-ту  річницю дня нирки.На базі ОКЛ  відбулася конференція присвячена цій подій під темою «Всесвітній день нирки. Здорова нирка для всіх».

На хронічні хвороби нирок страждає, у більшій мірі, працездатна частина населення. Не дивлячись на те, що існують прості та доступні методи  ранньої   діагностики, у  значної кількост і пацієнтів хронічні  хвороби  нирок виявляється  на термінальній стадії, коли вже втрачена можливість «зупинити» прогресування процесу за рахунок нефропротекторної терапії.

Обласний  нефролог, завідуючий відділення хроніодіалізу Легун О.М. доповів   про роботу  центрів нефрології і діалізу Івано-франківської  області  а також статистичні дані про взяття на облік  хворих з групи ризику,захворюваність та летальність серед хворих на хронічну хворобу нирок та гостру ниркову недостатність.

Кандидат медичних наук, доцент Камінський В.Я. прочитав лекцію на тему «Біопсія нирки», де були висвітлені історія освоєння процедури, покази та протипокази, ускладнення при її проведенні. Проведено клінічний розбір двох випадків.

На  конференції були присутні завідуючі  районних та міського діалізних центрів,лікарі відділень нефрології та нефрологічних кабінетів поліклінік..До цієї події   залучилися телебачення, радіо, газети міського та обласного рівня,зокрема  інтерв’ю в прямому ефірі зав.відд.Легун О.М.,та к.м.д., доц.Камінський В.Я., видався посібник для  пацієнтів та їх сімей «Хронічна хвороба нирок», написані та надруковані  статті   про хронічну хворобу нирок  лікарями Добош Т.В.,та Вівчар Н.М..

На даний момент  в   Івано-Франківській області  працює  8  центрів  діалізу та нефрології. Діалізні  центри  є  в  обласній клінічній лікарні  та  центральній міській лікарні №1 м. Івано-Франківська,  в Надвірнянські районній лікарні, Коломийській районній лікарні, Городенківській  районній лікарні, Рогатинській районній лікарні, Косівській районній лікарні   та  Калуській районній лікарні.   На базі   відділень працюють кваліфіковані спеціалісти. Додаткову інформацію ви можете   отримати на  сайті обласного центру нефрології та діалізу: nefro.if@gmail.com