Коронарне шунтування.

26 жовтня вперше в обласній клінічній лікарні провели операцію на відкритому серці. В державних лікувальних закладах області такі оперативні втручання досі не практикувалися, тож пацієнтів направляли до Києва чи Львова.

Розпочати коронарне шунтування змусив ургентний пацієнт, який невідкладно потребував такої допомоги. Провів коронарне шунтування кардіохірург Андрій Володимирович Судус, який раніше працював у Волинській обласній клінічній лікарні та має багаторічний досвід таких операцій.

Коронарне шунтування -це хірургічне втручання, в результаті якого відновлюється серцевий кровотік нижче місця звуження судини шляхом обхідного шунтування. При цій хірургічної операції в обхід місця звуження коронарної артерії створюють інший шлях для кровотоку до тієї частини серця, яка не забезпечувалася кров'ю. Для обхідного шляху крові створюють шунти з фрагментів інших артерій і вен пацієнта.

Найбільш часто для цього використовують внутрішню грудну артерію, яка розташовується з внутрішнього боку грудини або велику підшкірну вену. Хірурги можуть вибрати і інші види шунтів. Для відновлення кровотоку шунти під'єднують до аорти і потім підшивають до судини нижче місця звуження.

Подібне оперативне втручання благополучно переносять кілька сотень тисяч чоловік в рік. Щороку в США виконується близько 500 000 таких операцій. В різний час подібну операцію на серці перенесли Білл Клінтон, Борис Єльцин і Віктор Черномирдін, Чингіз Айтматов і Девід Боуї, а також багато не менш відомих людей.

В Україні цей показник не перевищує і 2 000.