12 травня – Всесвітній день медичної сестри

Святкування Всесвітнього дня медичної сестри за рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста приурочене до дня народження Флоренс Найтингейл, яка в роки Кримської війни (1853—1856) організувала першу у світі службу сестер милосердя. Більше ста років тому сестри милосердя зі 141 країни об’єдналися у професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер. Відтоді і відзначається це свято. У 1997 році за ініціативою Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер це свято відзначається в Україні.

В обласній клінічній лікарні налічується понад 800 медичних сестер. Незамінні помічниці лікарів цілодобово доглядають за хворими. Чуйні, людяні, відкриті до пацієнтів. 70 % медичних сестер - високо кваліфіковані спеціалісти, постійно дбають про свій професійний рівень,  освоюють сучасні технологічні процеси, активно беруть участь у житті лікарні та представлення її іміджу на різноманітних республіканських конкурсах.

Незмінним очільником Ради медичних сестер лікарні та їх керівником упродовж багатьох років є заступник головного лікаря з медсестринства Ружило Наталя Степанівна. ЇЇ високу професійну майстерність та активну громадську позицію неодноразово було заслужено відмічено нагородами обласної державної адміністрації та Міністерства охорони здоров’я. У 2012 році вона відмічена в межах проекту Національна медична премія  як найкраща медична сестра дипломом «ТОП 100 в медицині».

12 травня в обласній клінічній лікарні пройшов конкурс на кращу медичну сестру, де медичні працівники змогли показати свій високий рівень професійності та теоретичних знань. Переможницею конкурсу стала медична сестра ендокринологічного  відділення Присяжнюк Маряна. Для наших колег виступили учасники самодіяльності обласної клінічної лікарні.

Адміністрація лікарні щиро вітає медичних сестер з їх професійним святом і бажає миру, добробуту, щастя, здоров’я,  наснаги та  успіхів у праці.

Інформацію підготувала

зав.ОМВ А.Розкладай