Головна

11 квітня – День привернення уваги суспільства до проблем людей з хворобою Паркінсона

11 квітня – День привернення уваги суспільства

 до проблем людей з хворобою Паркінсона

 

7-8 квітня студенти Івано-Франківського медичного університету на базі медичних закладів м.Івано-Франківська , в т.ч. обласної клінічної лікарні, проводять студентський флеш  моб  присвяченй Всесвітньому Дню людей з хворобою Паркінсона.

Основний месседж, який хоче донести молодь до суспільства – хвороба Паркінсона – не вирок – «Я не хворію, я живу з хворобою Паркінсона».

Активісти проводять опитування людей, що вони знають про цю недугу і як можуть їй зарадити. Кожний учасник анкетування отримує  значок  та пам’ятку, скріплену сірою стрічкою.

Це захворювання нервової системи одне з найпоширеніших у світі після хвороби Альцгеймера. На Прикарпатті зареєстровано понад 800 людей з цією хворобою. Не існує специфічного обстеження для виявлення даної патології. Недугу не можуть виявити ні МРТ , ні комп’ютерна томографія. Діагноз ґрунтується на даних анамнезу хвороби та неврологічного обстеження.

У людей з хворобою Паркінсона вичерпані запаси дофаміну в секретуючих нейронах – клітинах мозку, що регулюють рух – що призводить до тремтіння, сповільненості рухів, скутості. Сигналами про початок захворювання можуть бути втрата нюху, запаморочення, проблеми зі сном, тиха мова, запор і дрібний почерк. На пізніших стадіях у деяких людей може розвинутись слабоумство.

У той час, коли ще тривають пошуки шляхів лікування хвороби Паркінсона, існують лікарські препарати та хірургічні методи, які можуть полегшити симптоми і сповільнити прогресування хвороби. Мета полягає в тому, щоб діагностувати хворобу Паркінсона якомога раніше і якнайшвидше розпочати лікування.

Інформація надана зав.кафедрою неврології Івано-Франківського медичного університету, проф..Гриб В.А., на сайт підготовлена зав. ОМВ ОКЛ Розкладай А.М.