ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ ПЕРША В УКРАЇНІ МАЄ МЕДИЧНИЙ ГЕЛІКОПТЕР

Важко травмованих прикарпатців до обласної клінічної лікарні відтепер транспортуватиме медичний гелікоптер, який може дістатися будь-якої точки Івано-Франківщини приблизно за 20 хвилин.

Пілотний проект впроваджено в нашій області і вперше в Україні біля центрального медичного закладу. Не випадково реалізацію проекту почали з Прикарпаття, адже саме тут часто трапляються лісові пожежі та повені, а також тому, що в регіоні швидкими темпами розвивається туризм – а це чимала кількість травм і нещасних випадків. У проекті будуть задіяні два гелікоптери EC145 Eurocopter, повністю укомплектовані необхідним обладнанням. Повітряні «швидкі» надано напівприватною службою порятунку «Українські ангели». До участі в цій організації зголосилися вже 16 українських власників гвинтокрилів і літаків, в тому числі і керівник департаменту авіації МНС Євген Червоненко, який завітав до Івано-Франківська на представлення проекту.

«Дуже важливо надати допомогу людині в першу годину після нещастя, так звану «золоту годину» медичної допомоги», – зазначив голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк.

У гелікоптері є можливість надавати медичну допомогу потерпілому і під час транспортування, адже гелікоптер оснащений новітнім реанімаційним обладнанням.

За словами М. Вишиванюка, базуватися вертоліт буде на Івано-Франківському летовищі, а доставляти постраждалих – на вертолітний майданчик на території Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

«Тут буде чекати реанімобіль, який відразу доставить хворого до лікарні. За цей час вже буде підготовлена операційна, за цей час лікарі вже знають, яка проблема, яка потрібна операція і яку медичну допомогу потрібно надавати», – розповів він.

Головне, кажуть чиновники, встигати рятувати людські життя. У рамках представлення провели рятувальну операцію з евакуації потерпілого на гірськолижному курорті Буковель та показову посадку гелікоптера на вертолітному майданчику обласної клінічної лікарні в мікрорайоні Пасічна з висадкою та госпіталізацією умовного хворого.

Кошти на утримання гелікоптера виділятиме обласний бюджет. За словами начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Миколи Олінійчука, машини Прикарпаттю надані безкоштовно. Область витрачатиметься лише на паливно-мастильні матеріали.

Гелікоптер МНС працюватиме в області поки що тимчасово, протягом найближчих двох місяців, як експеримент. Потім столичні чиновники вирішуватимуть – чи доречно в Україні відновити санітарну авіацію. До слова, повітряне судно – іноземне, і працює в гірській місцевості, на відміну від вітчизняного МІ-8, кажуть авіатори, без проблем та й пального бере набагато менше.