20/06/2018 - 11:23

Нещодавно відбулась робоча поїздка керівництва Івано-Франківської обласної клінічної лікарні в Обласну лікарню міста Ліберец (Чеська республіка).

До складу робочої групи увійшли головний лікар ОКЛ Остап Грищук, доцент кафедри загальної хірургії ІФНМУ, судинний хірург Олег Попадюк та лікар відділення ендокринології Оля Рудко.

28/12/2017 - 14:17

26 грудня в конференц-залі обласної клінічної лікарні за участю заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана, заступника директора ДОЗ ОДА Віталія Федоріва, голови координаційної ради з питань охорони здоров’я при ОДА Олега Петрини, голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолія Піцуряка відбулось спільне засідання колегії профільного департаменту та пленуму обкому профспілки медичних працівників.

20/12/2017 - 13:18

28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи.  Нижче подаємо першу частину інструкції-роз’яснення щодо впровадження нових клінічних протоколів.

14/12/2017 - 11:07

Депресія: серйозніше, ніж ми звикли думати

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресією страждає близько 300 млн людей по всьому світі. В Україні депресія є найбільш поширеною проблемою серед психічних розладів. Українці страждають депресією значно частіше, аніж жителі країн Європейського Союзу. І показники захворюваності у нашій країні продовжують зростати.

08/12/2017 - 10:16

1 грудня на базі обласної клінічної лікарні під керівництвом в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Стовбана за участю головних лікарів центральних районних та міських лікарень, а також керівників обласних закладів охорони здоров’я відбулось засідання колегії профільного департаменту.

01/12/2017 - 13:31

30 листопада на базі обласної клінічної лікарні відбувся черговий Клуб сімейного лікаря  «Імплементація міжнародних рекомендацій ЕРССА 2017 року в роботу сімейного лікаря», організований кафедрою кардіології НМАПО імені П.Л. Шупика за сприяння департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського національного медичного університету.  У заході взяли участь більше сотні кардіологів, терапевтів, сімейних лікарів з Прикарпаття.

17/11/2017 - 10:10

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом. Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.

14/11/2017 - 13:42

Розробляючи нові методики хірургічного лікування різних захворювань, лікарі всього світу прагнуть скоротити травмуючий вплив на тканини пацієнта до мінімуму. У цьому їм допомагає високотехнологічне обладнання, яке забезпечує не просто скорочення часу оперативного втручання, але і точно спрямовує дії в зону оперативного втручання. До таких приладів, зокрема, відноситься апарат для електрокоагуляції. Коагуляція – один з тих простих, на перший погляд, хірургічних методів, який забезпечує максимальну безпеку пацієнтам та впевненість лікарям в успішності операції.